Автентична селянська хатаВідпочинок в Осиковому ПлесіВідпочинок на природі
укр.   рус.

Все Згорнути Головна сторінка

Розгорнути Приватна садиба в етнічному стилі відпочинку
розгорнути Місця для відпочиваючих
Розгорнути російська (руська) лазня
Розгорнути Природа
Розгорнути Проїзд
Розгорнути Відео

 

Чугуєвський меморіальний музей І.Є. Рєпіна

   В усьому світі Чугуїв пов'язують з ім'ям великого художника Іллі Єфимовича Рєпіна. З 1969 року в місті працює Художньо-меморіальний музей И. Е. Рєпіна і його відділи - галерея «Лауреати премії ім. И. Рєпіна» і краєзнавчий.

   Меморіальний будинок-музей І.Є. Рєпіна розташований у маленькому акуратно вибіленому лінійному будиночку з квітником у дворі часів військових поселень на колишньої Никитинської вулиці, де Ілля Єфимович гостював з родиною у батьків з жовтня 1876 по вересень 1877 р. і плідно працював у дворі у флігелі.

   Одноповерховий будинок, вимощений дворик, сад, обнесений українським тином. Біля тину, по якому улітку в'ються декоративна квасоля і «кручений панич», стоїть низька крамничка. В фруктовому саду і під вікнами посаджені улюблені художником різнобарвні рожі, жовто-жовтогарячі чорнобривці, рожеві і яскраво-червоні півонії.

   Основна увага в експозиції меморіального музею приділено Чугуєвському періоду в житті і творчості І. Є. Рєпіна і тісних зв'язків художника з Україною, що не переривалися протягом усього його життя. Невеликі, але змістовні експозиції розповідають про дитячі роки майстра. В одній з кімнат музею - вітальні відтворена обстановка побуту, характерного для того часу, коли Ілля Рєпін жив у Чугуєві.

   Унікальними є представлені в музеї роботи місцевих живописців і іконописців другої половини XIX століття - Чугуєвських учителів російського художника, що вплинули на формування світогляду, розвиток таланта юного Рєпіна. Музей експонує чотири оригінали ранніх ікон, що належать кисті великого майстра, а також більш пізні роботи Іллі Юхимовича: портрет Верьовкіної, малюнки, офорти. Фонди музею містять у собі крім рєпінских оригіналів роботи відомих художників рєпінського оточення, таких як В. Сєров, В. Маковский, П. Верещагін, М. Пімоненко, И. Пелевін.

   У 1989 році, до 145-річчю з дня народження И. Е. Рєпіна, була відкрита його майстерня. Тут, приїжджаючи додому, трудився живописець. Дерев'яний будиночок, де була майстерня, не зберігся. Зруйнований під час війни, він був відбудований заново по архівних матеріалах, знайденим у Києві. Малу вітальню можна назвати кімнатою відпочинку. У перервах між роботою в ній відпочивали художник і його натурщики. У теплий час року розкривалися двер, що ведуть на веранду, розташовану з південної сторони будинку, виносився стіл, ставився самовар і по вечорах, під шум листя і стрекотання кузнечиків, можна було довго сидіти за чашкою чаю.

   У самій просторій кімнаті будиночка біля стіни коштує стародавній музичний інструмент - фісгармонія, що дотепер знаходиться в робочому стані. Як нагадування про те, що в будинку гостювала молода жінка - Віра Олексіївна, дружина художника, на диван кинута шаль, на комоді перед дзеркалом-трельяжем коштують флакончики для парфумів, пудрениця, скринька, лежать літні рукавички. У кухні відтворена обстановка побуту, характерного для середини XIX століття. Велику частину затишної кімнати займає російська пекти. Відразу представлена різне кухонне начиння: горщики, пасочники, макотри, рогачі, лопата для хліба, коцюба.

   Саме в цій майстерні художник написав ряд портретів: дружини Віри Олексіївни, двоюрідного брата Трохима Чаплигіна, сусідки-красуні Софії Любецької, однокласника по Академії мистецтв Миколи Мурашка, знаменитий «Протодіакон», написаний з диякона Покровськ собору в Чугуєві Івана Жданова, «Мужичок з боязких», «Мужичок лихий на очі». Були зроблені перші начерки і варіанти будуще го знаменитої полотнини «Хресний хід у Курській губернії» - «Хресний хід» і «Хресний хід у дубовому лісі», а також і першої картини на революційну тему «Під конвоєм».

   Для відвідувачів приватної садиби "Осикове Плесо" можливо також відвідування будинку-музею І.Є. Рєпіна і художньої галереї Чугуєва (за додаткову плату). Садиба "Осикове Плесо" є місцем проведення знаменитих міжнародних рєпінских пленерів.

Адреса музею І.Є. Рєпіна:
м. Чугуїв, вул. Р. Люксембург, 8

Приватна садиба в етнічному стилі "Осикове Плесо" та лазня
Адреса: Україна, Харківська обл., м. Чугуїв, вул. Калмицька (Фрунзе), 40, схема проїзду
тел. у Чугуєві: +38 05746 413-73, веб-сайт: http://www.pleso.org.ua
тел. +38 050 325-26-90, 05746 4-13-73, 097 310-29-87, 050 873-04-97
+38 063 046-66-99, 096 825-70-29, 068 87-96-866

На головну || Садиба || Місця для відпочиваючих || Російська (руська) лазня || Про Чугуїв || Природа || Проїзд || Відео