Автентична селянська хатаВідпочинок в Осиковому ПлесіВідпочинок на природі
укр.   рус.

Все Згорнути Головна сторінка

Розгорнути Приватна садиба в етнічному стилі відпочинку
розгорнути Місця для відпочиваючих
Розгорнути Про Чугуїв
Розгорнути Природа
Розгорнути Проїзд
Розгорнути Відео

 

Поради новачкам і тим, хто відвідує російську баню вперше

   — У лазню заходять роздягненими, тобто знявши весь одяг. Тим, хто звик до особистої ванної, не варто відразу відправлятися в суспільні лазні, а краще скористатися персональним сервісом у колі близьких чи друзів, яким ви довіряєте. Це дозволить уникнути шоку і неприємних емоцій.

   — Якщо ви вирішили не просто провести час у лазні, а оздоровитися по-справжньому, не поспішаєте. У вашому розпорядженні повинне бути як мінімум друга година. У лазні потрібно розслабитися й одержувати задоволення.

   — У парній потрібно знаходитися нетривалий час і на більш низьких полках.

   — Прислухатися до свого самопочуття: якщо ви зазнаєте насолоди при перебуванні в парної, значить у вас усі в порядку. При першому почутті дискомфорту, неприємних відчуттях у будь-якій частині організму парну варто залишити.

   — Далеко не в усіх, хто уперше відвідує лазню, відразу спостерігається помітне потовиділення. При наступних відвідуваннях лазні (парної) процес налагоджується, і коли відвідування лазні стають регулярними, організм вже адекватно реагує на жару парної потовиділенням.

   — У фазі охолодження ні в якому разі не допускати переохолодження; при перших ознаках переохолодження, особливо ніг, необхідно прийняти теплу ножну ванну або прогрітися в парній на нижній полиці.

   — Варто пам'ятати (особливо сердечникам і гіпертонікам), що при водяному охолодженні і зануренні в холодну воду швидко підвищується артеріальний тиск. У воду не можна стрибати, тим більше вниз головою, а випливає обережно і повільно занурюватися до шиї. Прохолоджуватися в снігу, в ополонках рік і озер можуть тільки зовсім здорові люди - не новачки !!

   — Дотримувати непорушне лазневе правило: холодна процедура повинна бути короткої.

   — Лазневі процедури закінчити душем і прийомом ножної ванни, що приводить до рефлекторного припливу крові до шкіри, що супроводжується суб'єктивним приємним відчуттям.

   — Тривалість відпочинку перед виходом з лазні визначається індивідуально, однак складає не меньше напівгодини. За цей час організм відпочине, всі системи й органи почнуть нормально функціонувати. При правильному поводженні в лазні повинне виникнути приємне відчуття свіжості і бадьорості. Поява почуття утоми, головного болю, поганого настрою, болів у деяких органах і частинах тіла свідчать про неправильний режим перебування в лазні, головним чином у парній.

   — Для заповнення втрати рідини під час відпочинку рекомендується приймати різні мінеральні води, овочеві й інші соки, бажано натуральні, без домішки цукру й інших добавок. Насолоджуючись ароматами і жаром парної, не можна забувати, що за загальний час перебування в ній організм утрачає до 2 літрів рідини. Для збереження балансу запас води необхідно заповнювати. Тому в лазні прийнято потішати себе напоями. Це і приємно, і необхідно.

   — Одним із кращих напоїв після парної вважається свіжий чай з чи варенням гречаним медом. Чай краще, ніж вода, вгамовує спрагу. Корисно додавати в чай м'яту, зверобой, листи смородини і земляники. Розслабтеся й оціните щирий спокій, насолоду умиротворення, розкіш буття. Нехай ніщо не турбує вас у ці легкі хвилини. Нехай проникне в душу радість волі і гармонія насолоди. І нехай вам захочеться знову і знову відчути гармонію єднання тіла і душі.

   — И останній, на нашу думку, сама головна рада: не можна перетворювати лазню в місце для прийняття різного роду алкогольних напоїв (особливо міцних) і уживання важких для переварювання продуктів. Варто засвоїти і прийняти як належне: алкогольні напої під час лазневої процедури і відразу після парної протипоказані!

   — Після вживання алкогольних напоїв, рясної їжі, як, утім, і натще, у лазню ходити протипоказано. Якщо ви збираєтеся в лазню в строго встановлений час, постарайтеся поїсти приблизно за друга година до призначеного терміну. Краще, якщо це буде що-небудь нежирне (сир, йогурт, риба, овочевий салат). Якщо думка піти в лазню прийшла до вас зненацька, то найкраще перекусити фруктами.

Приватна садиба в етнічному стилі "Осикове Плесо" та лазня


На головну || Садиба || Місця для відпочиваючих || Російська (руська) лазня || Про Чугуїв || Природа || Проїзд || Відео